Itt a vége az aranyhamisítással ismertté vált, egykor több fociklubot is birtokló magyar üzletember cégének
A Kézizálog Zrt. neve legtöbbünknek nem sokat mond, pedig tanulságos a története.
A Kézizálog Zrt. neve legtöbbünknek nem sokat mond, pedig tanulságos a története.
A zálogház tulajdonosát öt évre ítélte a bíróság, hiába okozott mintegy 30 milliárdos kárt, a kártérítésről pedig valószínűleg a legtöbben lemondanak.
A Kézizálog Zrt. tulajdonosa a trombitarézből készült tömböket otthonában öntötte. Bíró Péter szerint a cégcsoport vagyonából kielégíthették volna a károsult bankokat és magánszemélyeket, de érdekes módon a kárigények három év alatt töredékére apadtak.
Szabadulnának attól, ami nem hamisítvány a tavaly csődbe ment Kézizálog Zrt.-nél.
Az aranyhamisítási botrány újabb érdekes fordulatot vett.
Arany- helyett trombitaréztömbön csücsül Hujber Ottó, illetve hozzá köthető két cég a napi.hu értesülése szerint, milliárdokat bukhatott ezen az MSZP vállalati tagozatának egykori vezetője, aki hatalmas szalmaerőmű-projektben is gondolkodott, volt fegyvergyára is. A hatóságnak csak mintát szolgáltatott a Kézizálog Zrt., ezért történhetett, hogy milliárdokkal verhetett át magánszemélyeket, cégeket és bankokat.
Korábbi állításával szemben mégis vizsgálhatta a mintákat a nemesfém-hitelesítő hatóság a Kézizálog Zrt. aranyhamisítási ügyében – írta a napi.hu a birtokába jutott dokumentumokra hivatkozva. A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal szerint a lap összekeveri a hitelesítés és a vizsgálat fogalmát.
Április 7-e óta nyomoznak egy gyanúsított ellen csalás gyanúja miatt a tegnap kipattant aranyhamisítási ügyben – tudta meg a hvg.hu.
Pénzintézetek, ismert milliárdos üzletemberek adtak több százmilliós kölcsönöket a Kézizálog Zrt.-nek, fedezetül olyan aranytömböket fogadva el, amelyek trombitarézből készültek. A Bíró Péter egyszemélyes tulajdonában álló cég már év elején csődöt mondott, de a csalásra csak mostanában derült fény. Sem a pénzintézetek, sem a milliárdosok nem vállalják nyilvánosan, hogy rászedték őket. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálódik.
A jegybank visszavonta a Lombard Kft. által alapított Kézizálog Zrt. tevékenységi engedélyét. Az MNB szerint olyan kicsi cégről van szó, hogy a bedőlése nem jelent kockázatot a pénzügyi rendszerre nézve.